An Foclóir Beag - Ceartúcháin

FOILSITHE AG 'AN GÚM'

Dictionary Generator


Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil

Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil


A
OMAR, UMAR; ASAIR, EASAIR; AI, UI, EI also interchange, as do

SÚIL
SAOILEADH, the unexpected realised; SÚIL UI DUBHDA {le?} H-SRD NA ILIÍOGH,

is an abbr, of NÍ UI (from INGHEAN UI). See NIC,
of NÍ UI (from INGHEAN UI). See NIC, NIC. IIIA, {genitive}

ÓISC
LAOGHAIRE (iveleary), UÍBH CACHACH (iveagh); UI S-IDHSEINTE, the Fidhgheinte; {plural}

SLÁN
or defy you; DUBH-SHLÁN- AIRT UI CHUINN CIALL DO CHUR 'NA

[ 1 ]

Sínigh isteach