An Foclóir Beag - Ceartúcháin

FOILSITHE AG 'AN GÚM'

Dictionary Generator


Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil

Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil


LÁITE
p, {adjective} of LÁMHAIM, LÁMHATHAIM, Shot.

LÁMHAIM
{et cetera} See LAMHUIGHIM, LÁIMHSIGHIM, LÁMHAIM, -ATH, -ADH, {transitive verb} and

LÁIM
{also, alias} LÁIMÁAIM; now {generally} LÁMHAIM, (which See).

SÁMHADH
alias} SAMHADH (for form, {confer} LÁMHAIM, LAMHAIM, I dare; LAINAINN, LÁMHAINN,

LEOMHAIM
is {properly} fut. stem of LÁMHAIM, LEOMHAINÍN, {genitive} {idem}, {plural} -Í,

[ 1 ] 2

Sínigh isteach