An Foclóir Beag - Ceartúcháin

FOILSITHE AG 'AN GÚM'

Dictionary Generator


Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil

Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil


TIONCÓIS
cetera} ({Regional:Uladh}); al TUINNCÉIS. {genitive} -ÉARA(CH).

CH
farewell; leave, farewell: CEAD AGUS CH DO THIOMNADH DO, to bid

IOMARCACH
glad, willing; THÓGAS GO H-IOMARCACH CH, I accepted it gladly ({Réilthíní

PRAITINNEAMHAIL
crafty, smart; NÍ LEANBH PRAITINNEAMHAIL CH, he is not a child

GIOLC
hand ({Regional:Mumhan}); CAITH 'NA GHI CH, give an underthrow.

[ 1 ] 2 3 4 5 6 ... 20

Sínigh isteach