An Foclóir Beag - Ceartúcháin

FOILSITHE AG 'AN GÚM'

Dictionary Generator


Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil

Roghnaigh uimhir chun an cómhthéacs a fheiceáil, le do thoil


AOS
({ibidem}); URMHÓR AORA SEANMA NA H CHI RE ANN, the greater

NABÓ
-NA, NÁ, {negative} part., PHREF, H to vowels, used with imperat,

NÓR
and behaviour; N ÓSA NA H -EAGLAISE, rites of the Church;

DLUCHUIGHIM
in passive where it prefixes H to vowels; {often} oraitted and

NIORB
in past and cond, t.lprcf. H to vowels and does not

1 2 [ 3 ] 4

Sínigh isteach